top of page

Tereza Lešková

MENTÁLNÍ KOUČ OSOBNÍHO A PROFESNÍHO ROZVOJE

TO, CO ŘÍKÁM, TO ŽIJU.

Jsem certifikovaný kouč, mentor a průvodce při objevování sebe sama, odstranění překážek na cestě k naplnění svého potenciálu a podstaty svého bytí. Věřím, že každý z nás je originál a má potenciál najít svoje talenty, hranice, svoje ANO a NE a dokáže změnit svůj život.

Osobnímu rozvoji se věnuji už více než 15 let. Aktivně se zajímám o neurovědu, psychologii a nastavení růstového myšlení.

“Věřím, že když změním svoje myšlení, změním celý svět.”

onas-1_edited.jpg

Z MÉHO ŽIVOTA

Osobní život

Nejsem jen kouč, který mluví a nečiní, držím se hesla “Život který žijeme, je škola, kterou učíme”. Tedy i můj příběh začal v koučinkovém křesle, kdy jsem po rozvodu chtěla začít nový život, ale nešlo to. Vzorce chování, které jsem se naučila jako dítě od svých rodičů, jsem si zabalila do batůžku a nesla si je sebou až do manželství, kde jsem se postupně chovala stejně jako moje mamka. Služka, hospodyně, pečovatelka o manžela, děti a úplně jsem zapomněla na svoji existenci. Spokojenost druhých pro mě byla důležitější. Restart, tak bych nazvala období, kdy jsem si začala uvědomovat sebe, svoji hodnotu, začala myslet na sebe a svoje potřeby. Změna byla velká, neuměla jsem v té době komunikovat a jedno nepochopení střídalo druhé. To celé po dvou letech vyčerpání na obou stranách vedlo k rozvodu. Toto ovšem nebyl konec, naopak, stála jsem na začátku. Hledala jsem možnosti, jak se z toho poučit, něco co by mi pomohlo neopakovat znovu ty stejné chyby. Až u koučky jsem našla, co jsem hledala. Bylo to bolestivé, přicházely AHA momenty, jaká jsem byla neuvědomnělá a sebereflexi jsem musela zapojit téměř každý den. Také ale přišly odpovědi na moje otázky PROČ se mi to děje, a zřejmě bude dít dál, dokud to já sama nezměním. Vyzkoušela jsem si na sobě všechny techniky nejdříve jako klient, pracovala jsem na sobě, abych mohla absolvovat školu koučinku a později pomáhat už jako kouč a vést samostatnou praxi. Začala jsem se aktivně zajímat o psychologii, o neurovědu, jak funguje náš mozek a jak se zbavit svého starého já, svých vzorců chování, které mi nedělají dobře.

Profesní život

Naopak v mojí profesní dráze mi nikdy nechybělo seběvědomí, věřila jsem si a používala jsem vždy selský rozum. Byla jsem upřímná a přirozeně jsem dokázala komunikovat a motivovat lidi kolem sebe. Už v brzkém věku jsem vedla tým obchodníků a pracovala na manažerských pozicích v korporaci jako např. O2, Vodafone nebo ČSOB. Korporátní prostředí je své, má svoje pravidla, podmínky, potkáte tu spoustu zajímavých a schopných lidí a také naopak. Měla jsem možnost získat zde, pro mne cenné zkušenosti a to především s lidmi a jejich jednáním. Viděla jsem jak každý jednáme jinak, máme jiný přístup k dané situace, jiné tempo a také i řešení. V posledním zaměstnání jsem už měla za sebou školu koučů a viděla jsem, jak mi koučování pomáhá v komunikaci s lidmi v mém týmu a celkově i uvnitř společnosti. Díky osobnímu rozvoji, kterým jsem procházela, jsem viděla i změny v mém profesním životě. Uvědomila jsem si, že být dobrým leadrem je cesta hlavně o sebepoznání. Jaká jsem, jaké jsou mé talenty a jak je mohu využít na své pozici. Vést lidi, pracovat s nimi a rozvíjet je, je zodpovědná disciplína. Byla to práce, která mne dávala smysl a naplňovala mne. Ten pravý leader musí znát své cíle, kam chce tým dovést, umět komunikovat, naslouchat a umět vidět v lidech jejich potenciál. Společně pak pracují na tom, aby svůj talent rozvíjeli a využili je také na svých pozicích. To byla moje schopnost, která mne bavila a svým klientům ji předávám dále.

Já, kouč

Koučovací přístup mi ještě více otevřel brány do světa komunikace a pomohl mi být efektivnější při práci s lidmi. Osvědčené techniky mi pomáhají nejen v mém profesním, ale i osobním životě. Jako partnerka a mamka koučka lépe naslouchám, chápu a respektuji své blízké. Komunikace, která je o mluvení když je to třeba, o aktivním naslouchání a mlčení když je to třeba, tak i o pochopení. Pochopení co se mi děje v hlavě, proč se cítím tak či onak a proč okolí reaguje na moje slova jinak než očekávám. To co jsem se naučila předávám dál svým klientům. Učím je správně se ptát a vědět, že i odpověď má svoji hodnotu.

MOJE CERTIFIKACE

bottom of page